♥ A ve které zemi žiješ Ty?

Dívám se do krajiny z hradu Bezděz a říkám si, bože, to je nádhera. 

Miluju náš českolipský kraj, jsem tu doma. Vnitřně jsem ale doma všude, kdekoliv, nosím si „domov“ sebou.

Když se ale vrátím k zemím nebo krajům, místo, kde žijeme je sice důležité, co ale není možné opomenout jsou naše kořeny celého rodu.

V poslední době přišlo více klientů, kteří řešili nějaký problém sebehodnoty, vlastní nebo cizí agrese, nejistoty, nestability apod. Ukázalo se, že souvislost sahá do kořenů, do uznání zemí, ve kterých se narodili nebo se tam narodili jejich předkové. Propojením se zeměmi se celý nervový systém uklidnil.

Proč by to mělo mít vliv?

Ať už se nám naši rodiče líbí nebo ne, ať už s nimi máme kontakt nebo ne, pořád jsou to naše rodiče. To se nezmění, je to tak a hotovo :-D. A stejné je to s těmi zeměmi. Také to tak bylo je a bude. Patří k nám a když to uznáme nebo se s nimi propojíme i na této nevědomé úrovni, pak nám to přináší stabilitu a energii.

Nemusíme tam jezdit, není třeba tam žít, ale mít je jaksi v sobě na tom správném místě.

Nadiya Jindřiška Jindrová osobní kouč online kurzy

Jak to udělat? Jak být spojení se zemí nebo zjistit, že jsme/nejsme spojení?

1.V první řadě je důležité vědět, jak to u vašich předků bylo, kde žili, narodili se, případně kam byli odvedeni nebo tam prchli.

2. Pokud máte pocity nestability, že nejste nikde doma, necítíte zázemí, hodnotu, pevnost nebo touhu se do nějaké země podívat – pak tyto pocity mohou souviset s tímto tématem nebo může jít i o jiné téma – jednoduše lze souvislost prozkoumat a uzdravit technikou konstelace.

3. Můžete se jet do země podívat nebo ji vědomě uznat tady z domova, někomu o tom povyprávět, jak to bylo u vás v rodině a pozorovat se u toho, co to s vámi dělá a jestli je vám pak lépe a cítíte více zdrojů uvnitř sebe.

4. Můžete si třeba vzít nějaké kameny nebo předměty za všechny země ve vašem rodu (i jen jeden) a pak si je dát všechny do obou dlaní a říct, všechny tyto země nebo kořeny patří ke mě a jsem jejich součástí, jsou mým domovem nebo cokoliv vám vyjádří tu skutečnost, že k vám patří – jde o to přijetí a uznání. Můžete to prozkoumat – konstelace jde pak více do hlubších úrovní.

5. Můžete si předky nebo země někam na chvíli zviditelnit, aby jste se s nimi spojili a po čase je třeba zase sundat. Vždy pozorujte, jestli je vám lépe, či co se děje možná i jemně jiného – našli jste stovku na zemi? Byla na vás milá prodavačka? Máte více energie na práci? Méně se zlobíte? atd atd, to vše s tím může souviset.

6. Pokud cestujete nebo žijete v zemi, která nesouvisí s vaším rodem, i ta je důležitá, přivítala vás a hostí. Pro někoho to může být divné, píšu o ní, jako by to byla osoba, ano, tak si to můžete snadněji uchopit a propojit se s ní i na podvědomé úrovni. Naše podvědomí a nevědomí má přes 90% v mozku, proto to je tak důležité, nestačí si něco jen uvědomovat, ale mít spojeno uvnitř sebe.

Každá země je jiná

má jinou tradici, kulturu, krajinu, historii. To vše ztělesňuje. Je to podobné jako u stromů – bříza, dub, javor, jírovec. Vše jsou to stromy, každý ale jiný, jiný tvar, kmen i listy. Vnitřní spojení se zemí z našeho rodu je úžasné v tom, že přináší kvality, které země má v sobě obsaženy. Tyto kvality pak obohatí naše vztahy a kreativitu pozitivním směrem. Jsme jaksi více „doma“ v jakékoliv své činnosti :-D.

Krásný den všem a hýbejte se vnitřně i venku. 😀

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *