♥ Už vám také chybí jenom kousek?…

…mě už v úklidu „do špendlíku“ zbývá jenom pár papírů a půda.

Moje babička i mamka byly neskutečné hromaditelky  se vší úctou, byla taková doba, naprosto to chápu. Vzhledem k tomu, že jsem odešla z domu ještě před maturitou, tak jsem si také sebou táhla spoustu věcí a věciček, co kdyby se jednou hodily.

Ty všechny věci jsem si dotáhla k bývalému příteli, pak jsme postavili dům a byl tu navíc ještě stavební materiál, co by se mohl kolem domu hodit. Postupem času se mi dařilo věci roztřídit a vyhazovat, i když to bylo tedy učení vzhledem k tomu, co jsem dostala do vínku ohledně hromadění. Pro představu moje úžasná babička měla asi 360 svetrů, jeden na každý den :-D. Ale je fakt, že byla štramajda až do konce.

S přítelem jsme žili v roubence a to místo si přímo říkalo o to, mít tam ty krásné „staré krámy“. Podařilo se mi pak se stěhováním do nového domu spoustu věcí vyházet, nechtěla jsem si „zaneřádit“ svůj nový prostor. Stejně to ale nebylo tak, jak bych to chtěla – dotaženo do úplného konce, takové to „ťip ťop“.

Znáte to? Co kdyby se to hodilo.

Nebo dáme to na půdu, na chalupu, jinam. Ale to právě není úklid. Dnes už to umím, prošla jsem řadou dalších procesů a sebe-učení a zdokonalování. Nejde o to mít minimalismus a málo věcí, alespoň podle mého ne. Jde o to, aby vám věci sloužily nebo vám přinášely radost, to je základ. Učí to i známá spisovatelka Marie Kondo ve své knize, která mi mimochodem za tím vším úklidovým procesem udělala úžasnou tečku a potvrdila mé objevy.

Když si to klienti přejí, učím je proces vyhazování a třídění, třeba i metodou konmari  tak, aby věděli, co je ten jejich způsob a věřte, že se objeví spousta mechanismů, které jsou skryty za tím, proč vám to nejde vyhodit nebo správně přetřídit, a je nutno popracovat trochu s nastavením v mozku.

Miluji změny interiérů

Doma by to bylo dost finančně náročné neustále něco měnit, řekla jsem si před časem, vždyť mohu nabízet další službu mým klientům, kteří si uklízí v sobě vnitřně a prostředí venku je krásně podpoří na jejich cestě a většina ocení oči, které nejsou v zajetých kolejích.

Začala jsem kouzlit s interiérem v roce 2015. A světe, div se. Zjistila jsem – a není divu, že prostředí, ve kterém žijeme nebo pracujeme, nás ovlivňuje víc, než si myslíme. Popravdě, dějí se různé kouzelné chvilky s prostorem i klientem, je to proces a objevují se souvislosti s tématy v rodině. Ovlivňuje to byznys, přítok peněz, otěhotnění, zdraví a náladu.

Například, jedna klientka měla obrázek u kterého jsem se až zarazila, a povídám, copak je to za obrázek a ona, že po bývalém příteli. Aha, říkám, a vy teď nemůžete najít partnera, co? Inu, no obě jsme při sundání obrazu cítíly, jaká to byla energetická „šlupka“. No a každý máme něco :-D. A je dobré si občas udělat účelovou kontroličku.

Co můžete prozkoumat sami

Ženy určitě znají, že když si uklidí, tak je jim hned lépe :), vše se jaksi osvěží a očistí a nadechne. Podobně vnímáme, i když „se uklidí“ něco vnitřního – nějaký šuplík, ruku na srdce, že vám je hned líp, že víte, kde co je a vidíte to. A přetřídění skříně – no to je bomba .

Krom těchto generálních úklidů můžete pracovat se svojí energií a energií prostoru. Vnímáte, že dnes někdo překročil vaši hranici, otevřete okna, krátce vyvětrejte a tleskejte přitom, ať tu sedavou energii vyženete. Že je to divné, možná, otestujte to a uvidíte, co se změní. Možná už sami něco děláte, používáte různé vůně nebo vykuřovadla, zapalujete svíčky atd atd.

Začněte u vchodu

  • Jak se k vám přichází? Jak to tam vypadá? Je potřeba něco opravit? Je to příjemné/nepříjemné? Co je příjemné/nepříjemné?
  • Postavte se na chodbičku a chvíli se nalaďte, zaciťte si, jestli je všechno v pořádku, jak se vám tam líbí, co se vám (možná) nelíbí? Jak se cítíte na prvních metrech svého zázemí? Napište si to!
  • Pokračujte další místností. Pokud cítíte pocity v těle, důvěřujte jim, je vám špatně, dobře, něco bolí, něco píchá? Kde, co se přesně ve vás děje, ovlivňuje vám to náladu? Jste smutní, veselí, hraví, zatížení? A napište si to!

Co můžete udělat sami

Jak už jsem výše zmínila, vyvětrat, vytleskat, vyvonět, vonné tyčinky, svíčky, každý tomu ale neholduje. Hledejte tedy svůj způsob nebo ten co používáte dělejte více vědomě a záměrně více do hloubky.

Pokud je nějaký předmět, který jste ve svém průzkumu objevili a zhodnotili ho, že není zcela ok, můžete ho buď dát na zem a nechat ho „odpočinout“ nebo se ho dotknout a pozorovat pocity v těle, co vám to dělá uvnitř. Krčíte nos?

Váš systém dobře ví, zda je vám předmět prospěšný. Je pravda, že na třídění je nutné získat určitý cit. Klienti ocení průvodcovství, protože jim dám zpětnou vazbu, že tento pocit je „on“. Mě osobně chybí teď už jen půda z celého domu, a pořád i při svém zápřahu pokračuji s tříděním (do špendlíku.) Zrovna minulý týden jsem udělala šití – opravdu do špendlíku.

Třídit je totiž nutné podle kategorií

Co to znamená? Asi nejjednodušší je začít tento cit získávat na oblečení, podle kategorií to znamená, že dáte na hromadu třeba všechna trička, ale i ta, co jsou v pračce, v koši na prádlo, na šňůře, přes židli, no všechno a pak je přetřídíte tím, že jedno podruhé berete do ruky a nacítíte si v těle, jestli vám dělá radost.

Na definování tohoto pocitu už někdo potřebuje zpětnou vazbu, jestli toto je ten pocit. Když to jednou získá, už to umí sám.

Co s těmi věcmi?

Ano, pak se objeví, co s tím oblečením, knihami, hrníčky, knoflíky atd atd, které tedy už nechci. Dnes už je řada možností, charity, bazárky na facebooku, let-go, bazoš apod. Dát to hezky zabalené v průsvitném obalu k popelnici, zeptat se ve školkách nebo jiných veřejných prostorech, zda by využili něco z vašich věcí. Knihy antikvariát, opět veřejné prostory, čajovny, atd. Cedulka „volné“ udělá své. Když hledáte řešení, najdete je, věřte mi.

Dokonce jsou lidi, kteří věci skupují a pak je prodávají. Věřte, že věci, které už neslouží vám, chtějí buď svou službu skončit nebo sloužit jinde. Hezky se s nimi rozlučte, pomyslně je ovažte stužkou, hezky poděkujte za jejich služby a dejte je do popelnice nebo najděte způsob, jak mohou vaši domácnost opustit. Pozor, ne, že skončí na chalupě nebo u rodičů doma :-D. To neplatí.

Příval energie

Je to nevyhnutelné a logické. Vytvoříte prostor pro něco nového, můžete se těšit na novou energii nebo se ve vašem životě něco pohne vaším směrem, v práci dostanete přidáno apod. Kdo nevěří, ať tam běží. Všechno souvisí se vším, je to tak a je jedno, kde změnu uděláme, principielně se projeví všude, jen si nepřipouštíme, že má takový vliv nebo si to s tím nespojíme, ALE JE TO TAK!

Můžete to pozorovat, začnete, vytřiďte si jednu kategorii a pozorujte, co se děje dál s vámi. „Září“ na vás uklizené šuplíky, začal manžel uklízet ponožky nebo děti po sobě více uklízí, vám je lépe, máte více energie a síly? Uvidíte 

A protože mám ráda praktičnost

  • máte chuť se pustit do úklidu? čím začnete a kdy? Napište si to do diáře a vyhraďte si na to skutečně ten čas. A jděte do toho.

Napište mi do komentářů na FB, jak vám článek pomohl, co vám přinesl za informaci, co jste si uvědomili, co jste použili. Záleží mi na tom, aby informace byli pro vás přínosné a hodnotné. Otázky můžete posílat na e-mail nebo sms či volat na tel.: 721 409 387.

Krásný den všem a hýbejte se vnitřně i venku. 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *