♥ Potkala jsem mistra

trhalo mě tenkrát na kusy chodit do práce kolem banky a nezaplatit

zálohu na trénink v Institutu rodinných konstelací ®, kde jsem dělala řadu výcviků a ztotožňuji se s jejich vizí. Když jsem poprvé vešla za branku, rozlil se pocit domova uvnitř mě a nechápala jsem, co se děje.

Mistrovská práce Bhagata mi „doklapla“ jasný pocit, že jsem tady dobře a nechala jsem se unášet vlnami plynutí a láskyplného otevírání a léčení mé bytosti a těla. Oshovi žáci jsou lidé, ze kterých můžete cítit klid a jak se říká světlo.

konstelace

Předává se něco víc než jen učení

Vybavuji si moment, jak sedíme v jídelně, talíře a příbory cinkají, lidé šveholí u oběda a sdílí nadšeně své nové zážitky, uvědomění a aha momenty. Amar se Bhagata ptá, „oni jsou to vlastně Tvoji přátelé, že?“ Bhagat se rozhlédl, usmál se řekl, „ano je to tak“.

Pamatuji si také moment po několika letech činnosti, kdy jsem si uvědomila, že se mi přesně tohle děje s mými klienty. Při práci jsme tak otevření a tak blízko, je vybudovaná velká důvěra a jde vše směrem, že se stáváme přáteli. S mnoha lidmi, kteří byli a jsou moji klienti se scházíme i soukromě a trávíme spolu volný čas.

Jde o tu otevřenost

Jsme vlastně jen otevření a uvolnění, protože se cítíme bezpečně a opečovaně. Víme, že můžeme cokoliv vyjádřit, známe, jak fungují mechanismy uvnitř nás a že problém není v druhém člověku. Umíme se už spojit se sebou a používat vnitřní nástroje.

V dnešní době je nutné tyto prostory pro otevřenost vytvářet a učit se, jak udělat to, aby člověk mohl zůstat otevřený a zároveň chránil svá citlivá místa. To už je trochu oříšek,  na druhou stranu, když chcete, je to jednoduché. 🙂

Většina lidí umí buď být otevření a dojde třeba ke zranění nebo manipulaci s nimi nebo umí být zavření, chránit se, ale pak se jaksi „nepotkáte“ a necítíte sdílení nebo vřelé setkání.

Neumíme to ani v partnerství

Z naší rodiny jsme dostali do vínku, jak spolu komunikovali a jak to mezi sebou měli naši rodiče a jejich rodiče atd. Většinou nás nikdo neučil komunikovat své potřeby, svá zranění, spojovat se vědomě se svou silou a být pevní ve svých hranicích a rozhodnutích.

Odnesli jsme si i zranění malého dítěte do dospělosti a to na nás vyskočí zrovna, když to nejméně potřebujeme v nějaké situaci s partnerem nebo jiným členem rodiny. Mává to s námi ze strany na stranu a našli jsme si nějaký způsob, co s tím dělat. 🙂

konstelace Nadiya Jindřiška Jindrová osobní kouč

Jde s tím dělat víc

Bhagat vytvořil bezpečné místo a svou prací mě dostal už během prvního kurzu k potkání se se svou esencí. To bylo v roce  2005. Když jsem přijela domů, ještě tři dny jsem lítala,  protože jsem najednou věděla, kdo jsem. Jako děti jsme tuto schopnost být spojeni sami se sebou měli, ale postupně jsme ji ztratili a více se vytvarovala naše osobnost a identita. Myslíme si, že to jsme my, ale nejsme. 🙂

Je úžasné pozorovat sebe nebo ostatní na seminářích při tomto sebe-léčení. Jak osvědčené terapeutické metody trefují přesně to, co je u konkrétního člověka potřeba a on se uvolňuje a mění se mu obličej a tělo se narovnává, je z něj cítit život a radost. Zmizí něco ve vás, co už nepotřebujete a získáte tím prostor na něco nového, co vás významně obohatí.

Že nevíte, jak to funguje? Tak například

Partner nebo kolega vám něco řekne zdánlivě normálního, ale vám se udělá zle od žaludku. Pak je dobré jít a zkoumat z čeho přesně se mi udělalo zle, co bylo to, co mě zasáhlo, co jste si mysleli v tu chvíli, nebo myslíte stále, jak se cítíte? Poníženě? Co přesně ten pocit spouští? Co  říká váš vnitřní hlas?

Nejde teď o partnera nebo kolegu a o to, co řekl nebo udělal, ale o vás a váš systém. Jak na to vy reagujete, to s partnerem nebo kolegou nesouvisí! Spustí se nějaký váš vnitřní mechnismus a vy máte pocit, že vám někdo ubližuje teď, ale tak to není. Na tuto aktivaci, kterou udělá někdo nyní je nabaleno vše z vaší minulosti, co nebylo ještě uvolněno, zaléčeno = zpracováno nervovým systémem a buňkami v těle.

Zkoumejte dál…
Jaký to je pocit, kde je v těle? Co se vám honí hlavou za myšlenky. Jaké věty tam jsou? Napište si to. Zkoumejte sami sebe, co se opakuje, co vás trápí už dlouho? Co se opakuje v rodině? Jaký vztah měli rodiče? Ztratili nějaké děti, byly tam nenarozené děti v historii vašeho rodu? Jaké jsou těžké osudy atd atd. Můžete pak zahlédnout nějaký mechanismus a uvolnit ho, tím, že si ho uvědomíte.

Sílu podvědomí a nevědomí je 97 % a i kdyby to bylo 95%, tak je to stejně většina a my tento větší kus našeho nervového systému silou na druhou stranu nepřetáhneme, když má „tah“ jít jinam, například po vzoru vaší mamky nebo babičky.

Mě techniky a meditace vedoucí k sebe-objevování a sebe-vědomí přinesly v životě mnohem více než jsem čekala. Mám vědomého manžela, naplňují se mé vize, dcera respektuje hranice a je spokojená. Žiju a setkávám se s lidmi, kde cítíme vzájemné obohacení. Chtěla jsem jen vyléčit svá zranění, přestat každý den plakat a cítit bolest z nedorozumění ve vztazích a odnesla jsem si nový život.

Nečekala jsem, že se stanu také podporou lidem v začátcích nebo koncích. Bhagat a jeho mistr Osho přinesli mnoha lidem něco, co se dá pojmenovat jako bytí v přítomnosti, léčení minulosti a tím tvoření své budoucnosti. Učení, které mi dává smysl. Dnes dokážu tyto hodnoty propojit s lidmi, kteří hledají vnitřní pohyb, radost a klid. Kteří chtějí být naplnění a cítit sebe. Dělám to už 12 let.

Jestli chcete dostávat další články a informace, jak se sebou vnitřně pracovat, jsem ráda a přidám vám i dárek – meditaci – 13 minut pro rychlý relax.

Krásný den všem a hýbejte se vnitřně i venku. 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *