♥ Co je konstelace? K čemu je, jak funguje? Pomůže mi?

Konstelace – už jste ten název viděli? Mnoho lidí se ptá: „je to pro mě?“ Někdo o konstelaci v životě neslyšel, možná tak o konstelaci hvězd, že  to je nám všem asi bližší a známější.

Píšu tady ale o konstelaci rodinné nebo firemní, o metodě, která odhaluje vlivy našeho podvědomí na fungování těla, pocitů a vztahy. A mě tedy změnila celý život naruby, ovšem k mému prospěchu je potřeba dodat, i když to byl „kartáč“, tím myslím, že to občas bylo i „hustý“  a pěkně na dřeň. Ano, někdy u toho pláčeme.

konstelace Nadiya Jindřiška Jindrová

Provází mě dodnes

Zaplaťpánbůh, že jsem potkala konstelace a mistra, který mě je později naučil. A to jsem se celý rok (2004) odhodlávala, jestli vůbec na ně půjdu. Nevěřila jsem tomu, i když mě to někde zajímalo a lákalo aspoň ze zvědavosti. Pozvánka na konstelaci mi přišla několikrát. Konečně jsem se odhodlala jít na sobotní setkání několika lidí dohromady a nestačila jsem mrkat „na drát“.

Byla jsem prvňáček a říkala jsem si, že jen tak budu pozorovat v koutě, co se bude dít. Jenže při skupinových konstelacích vás může někdo oslovit, zda mu zprostředkujete takzvanou „roli“. Tedy se může poměrně rychle stát, že se ocitnete v energetickém poli spolu s ostatními a můžete zažívat pocity a tělesné vnitřní pohyby.

Rezonování a blízkost tématu s vaší současnou situací je neuvěřitelná, přesto, že „hrajete“ roli v rodině nebo vztazích někomu jinému, cítíte, co právě řešíte vy.

Slovo hrajete jsem dala do uvozovek, protože lépe řečeno prožíváte změny ve svém těle a to projevujete pohybem nebo vás průvodce vyzve k tomu něco říct. Mohou přijít nějaké emoce, vztek, smutek, někdy třeba i slzy. I pozitivní reakce – radost, láska, otevřenost. Ve vašem těle můžete vnímat pocity, které znáte ze svého života a svých situací ve vztazích.

Fyzicky cítíte pohyby v těle a dokonce následujete chování hraného. Lidé často říkají, no ty jsi úplně jako ona – ten postoj, ta ruka v kapse. I mluvíš, jako ona. Jak to?

Jak to, že to funguje?

Teď asi napíšu něco, co se vám až tak moc líbit nebude.

Naše podvědomí a nevědomí obsahuje přes 90%. Asi 3% je naše vědomí a to je proti tomu zbytku opravdu dost málo. Což také vysvětluje, proč i když si něco vědomě rozhodneme, neznamená, že to zrealizujeme.

Ale zpět. Podvědomě si vybíráte oblečení, jídlo, lžičku, skleničku, tedy i člověka do své konstelace – jednoduše vycítíte, že s vámi rezonuje, že tam je podobné téma. No a tak ho vyberete, ok má tam stejné téma, to ale nevysvětluje, jak to, že se chová přesně stejně, jako ten člověk, se kterým vztah řeším já?

Vysvětlím tu záhadu

Od roku 2006 vedu konstelace, dám tedy nějaký příklad, na kterém odhalím záhadu fungování metody. Řekněme nějaká žena – nazvu ji Ema – chce řešit vztah s přítelem, vídají se párkrát za měsíc a ona by chtěla, aby spolu trávili více času a měli více společných zážitků. Vyslechnu si příběh a protože potřebuji ještě nějaké doplňující informace, tak se na ně zeptám. Např. jak to měli rodiče, sourozenci apod.

Znám zákonitosti vlivů na podvědomí obecně. Jsem certifikovaný lektor. Vím, že i u naší Emy mohou být vlivy až 7 generací zpátky. Tak si to představte.

To, jak to měla nějaká pra pra pra prababička, může mít vliv na Emu tady dnes a na její chování a fungování ve vztahu!

Dokonce to může ovlivnit to, že jeho cosi odpuzuje k tomu, aby s ní trávil času více – něco jako obrácený magnet!

Podle těchto zákonitostí, které znám, určím, koho Ema postaví doprostřed. Proto tomu říkáme, že si někdo staví konstelaci, protože vyzve nějaké lidi k tomu, aby se postavili. Ema tyto lidi dovede na nějaké místo v prostoru, sedne si a pozoruje.

Lidé začnou projevovat pocity, provedu je pomocí uvolňovacích vět do místa, kde cítíme všichni, že už je to nyní vše v pořádku. Proběhne několik AHA momentů a vědomí o souvislostech z rodiny nebo vztahů minulých.

Uvolnění nějakého bloku nebo třeba jen dokončení nějaké předchozí situace, kde nebyl kdysi prostor k tomu, aby se mohla uzavřít.

Všechno dobře dopadne

Lidi mají rádi happy end. To chápu, není vždy ale šťastný konec, spíše zdravý konec a napojený na vnitřní zdroj. Což považuji za důležité, aby člověk mohl sám pevně stát ve své situaci. V bodě, kdy cítíme, že konstelace končí, pozvu naši Emu do energetického pole a ona si „nahraje“ s mojí pomocí novou situaci do jejího vlastního těla a nervového systému.

konstelace rodová linie Nadiya Jindřiška Jindrová terapie alternativní

Vysvětluji to tak, že to je podobné jako magnetofonová kazeta – kdo si ještě pamatuje :-D.

Vyndáme kazetu z těla, vložíme novou nahrávku, upravíme vnitřní písničku, doladíme, kde je potřeba, opravíme nějaká místečka tak, aby vše bylo v souladu a tuto nově upravenou kazetu zase „vložíme“ do těla. to je to nahrání.

Tím, že se uvnitř Emy změní nastavení mysli a buněk, se změní její chování, vnitřní fungovaní a pohled na věc. Na to reagují ostatní lidé, tedy i její přítel. Neznáme dopředu formu, jakou bude mít jejich další vztah, jestli bude jezdit 2x častěji :). Důležité ale je, že Emě je dobře a dokáže lépe komunikovat své potřeby. Je šťastnější a spokojenější s tím, co už má a dokáže si jít za svým a zároveň s respektovat partnera.

V kostce

Tato komplexní prožitková metoda pracuje se vztahovým systémem, protože ať už chceme nebo nechceme, jsme součástí nějakého systému (rodina, práce, škola, jiná skupina …) a to nás ovlivňuje.

Díky konstelacím umíme odkrýt nevědomé vlivy, skryté síly z našeho systému rodiny nebo jiné skupiny. Tyto negativní mechanismy mohou vést k prožívání opakujících se nežádoucích situací, nemocí a dokonce i smrti.

Sestavením konstelace se můžeme osvobodit od těchto vlivů a žít tak vědomě svůj vlastní život.

Funguje to podobně jako když přemažete kazetu. Prožitkem se nahraje nový vnitřní obraz, podle kterého se začnou měnit i okolnosti. Při tomto osobním rozvoji se můžeme dotknout svých hlubších pocitů, lépe poznat sebe, své tělo a prožít zcela nové vjemy a mít rychlejší cestu ke svým vizím a snům.

Konstelace mohou být rodinné, firemní, osobní, strukturní, také konstelace traumatu nebo pohyby duše. Když napíšu, že jsou konstelace také na úrovni duší, tak už je to pro někoho fakt úlet – chápu, stejně jako, že nějaký člověk umí hýbat svou energií předmětem a pod. 

Ale je to tak, vše se může objevit v energetickém poli, ať už v práci individuální nebo skupinové. Věci mezi nebem a zemí? Já říkám – nevím, určitě v mozku a podvědomí a to je pro mě důležité – změna v klientovi a jeho životě.

Pomocí konstelací se můžeme podívat na vaše zdravotní problémy,nemoci, strachy, závislosti, traumata, touhy, vize, vztahy, partnerství, ex-partnerství, peníze, sexualitu a další.

Krásný den všem a hýbejte se vnitřně i venku. 😀

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *