♥ Byl to perný, ale příjemný den

a hlavně jsem v něm opravdu byla spokojená,

vlastně to byl celý týden, tohle se ale týká únorového pátku a soboty 

Na konci článku jsou nějaké inspirace pro vás 

V druhém patře drnčí telefon jak splašený a nepřestává. Ono snad hoří, nebo co se to děje, říkám si, než to konečně zvednu. „Jindřiškoooooo“, „ano?“ odpovídám, „máš ještě místo na zítřejší seminář. Já to opravdu nutně teď potřebuju, víš rozešla jsem se nedávno s partnerem a stále mě to bere, pořád na něj myslim.“ „Dobře, jasně, přijď, jen budeš bez jídla“, povídám,“začínáme v devět.“

Tohle znám

nic nového, vždy počítám s porcí nebo dvěma navíc, občas se někdo přihlásí na poslední chvíli, tyto věci se dějí, i když mám raději, když mám trochu více času na přípravu a naše místní vegetariánská jídelna jistě také 

Šla jsem pak pracovat s párem, který měl ten den zrovna domluvené párové sezení. Dohodli jsme se už předem, že budeme na začátek a konec společně, ale ryzí práci uděláme ten den každý zvlášť. S mužem jsme udělali dýchací sezení a ženuška si zatím ve vedlejší místnosti vyřizovala něco pracovního na PC. Pak jsem jemu zapnula saunu a pracovala s ní v konstelaci.

No a když se s nimi loučím, vidím na telefonu zprávu. Máš ještě místo na zítra, já už od středy na to myslim, že bych přišla. No, co se to děje, říkám si a směju se už od ucha k uchu odepisujíc, no jistě, přijď.

Potom  už začali lidi chodit na léčivé hudební hraní – pravidelná meditace s hudebními nástroji a po ní v devět hodin čtu další sms! Tak odepisuji, ano přijď a už jen valím oči a říkám si, co se bude ráno dít.

A dělo se

Každá konstelace byla úžasná a šla opravdu hluboko, sešla se nádherná skupina lidí a i když všichni neměli svou vlastní konstelaci, odnesli si řadu vědomých náhledů a porozumění skrze role svému vlastnímu partnerství a životním i tělesným mechanismům.

Dotkli jsme se opravdu řady témat, úcta předkům, konkrétně židům, echtovní sexualita v těle a jak ji kultivovat a směrovat, jak říct muži, co potřebuji a kdy a jak to má vypadat, téma porodu, jak opravdu vypnout a odpočívat, co dělat po rozchodu a jak zjistit, že je už vše ukončeno atd atd.

Skupina lidí, kteří už osobní rozvoj nějakou dobu mají jako součást svého dne nádherně povznese ostatní, co se setkali s něčím takovým poprvé a to mě někde hezky dotýká na srdci. Také jsem si ochutnala pocit asistentky, že už mohu opravdu jenom mrknout a naše spojení funguje a ví přesně, co má dělat.

Krásné a hluboké momenty

a to přesně naše duše miluje. Prostor Akademie Margmaya, jsem vytvořila jen pro tuto práci a tento záměr prostředí velmi podporuje. Pracuji s energií léta a jako masér a lektor je nutné umět s energií pracovat tak, aby klientovi záležitosti zůstali u něj a ne v mém těle nebo prostoru.

Můžete se to také naučit. Nejjednodušší je použít vědomí a nastavit se, vše, co nepatří ke mě, ať odejde tam, kam to patří a beru si zpátky vše, co ke mě patří.  Aspoň touto formou po nějakém komunikačním nesouladu si to otestujte, když pocítíte změnu v těle, například úlevu, tak tam byl nějaký nepořádek.

Stejně jako uklízíme podlahu je potřeba uklízet po takové práci i energeticky a to tu samozřejmě v mém prostoru dělám, lidé to cítí a vyjadřují.  Je jim tu dobře. 

Co z toho všeho plyne pro vás?

Dělejte, co vás baví. Vím, tahle věta na vás skáče všude a vždy. A jak to asi mám udělat, když chodím do práce a potřebuji peníze. Neumím se uživit tím, co mě baví. To chápu, ok. Po čem dlouho toužíte a pořád chodíte jako kocour okolo kaše? Co chcete už dlouho koupit a pořád váháte? Co vás baví a kolik času ze svého dne tomu věnujete?

A mohla bych pokračovat dalšími otázkami. Ruku na srdce zlatíčka, opravdu by nebylo možné se tomu věnovat alespoň o 5% víc? Opravdu by nebylo možné si tu věc pořídit nebo najít cestu, jak si to pořídit či začít k tomu jít. Než jsem vytvořila tento prostor, trvalo to 6 let a něco vám řeknu, potkala mě při tom vážná nehoda mého manžela, která mě v projektu na půl roku pozastavila, ale nezastavila!

IMG_0489-up

Dokázala jsem to a vy to také dokážete!!!

Funguje to tak, že začnete ty kroky dělat. Co je tedy ten první krok k vašemu snu? A jaký je ten druhý? Možná vám nejdříve pomůže si uvědomit, jaké to je na jeho konci. Už jen to soustředění na konečný „obraz“ vás k realizaci snu přibližuje.

Zastavte se teď na pět minut

a věnujte se jen sobě a svému snu, pokud můžete zavřete si oči a sněte. Jak vypadá, kolik měří, jakou má barvu, jsou kolem nějací lidé, jak vypadáte vy, hýbe se to nebo je to statické, je to barevné, jaké barvy, a slyšíte něco, nějaké zvuky, melodie nebo hlasy, možná říkáte něco vy svým vnitřním hlasem.

A co pocity v těle, cítíte něco, jak se cítíte, když vnímáte svůj sen a můžete ten obraz nebo vjem ještě něčím obohatit, doladit, jsou tam vůně, chutě. A jak vám je teď? Podařilo se vám s tím snem spojit?

Pokud ne, nevadí, můžete si stáhnout mp3 krátkou řízenou meditaci, kde vám to půjde snadněji. Kdybyste měli pocit, že nahrávka nefunguje, pusťe si ji ještě jednou, každý máme jiné tempo, když mám klienta a vidím na něj, přizpůsobím se jeho tempu vnímání, takto je nahrávka jaksi universální a může se stát, že potřebujete více času mezi jednotlivými sekcemi. Buďte tedy prosím shovívaví.

A miláčkové, žádné řízení dopravního prostředku u této nahrávky, je to tranzovní stav, kde se mozek dostává do jiného režimu fungování.

Krásný den všem a hýbejte se vnitřně i venku .

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *