♥ Když zasáhne vyšší moc

Na konci článku najdete kvíz pro vás – trvá 9 minut.

Můj manžel měl vážnou nehodu.

Dnes, když píšu tento článek, je to rok a třičtvrtě. Volali, že můj manžel je v kómatu,

okamžitě po nárazu s dodávkou. Sedla jsem do auta s dcerou a jela do nemocnice.

Následovalo čekání, zda se vůbec vzbudí a další a další diagnózy, barevné jako duha. Dalo mi kus práce si je nepouštět zcela „k tělu“ a důvěřovat svým pocitům.

Probudil se po měsíci a začalo obří kolo vracení se zpět do života. Bez toho, co dělám, jeho vůle a pomoci přátel a rodičů si to ani nedokážu představit. I takto to bylo (a stále je) velké sousto.

8 měsíců v nemocnici, učení se krok po kroku znovu se hýbat, mluvit a jíst, umýt se vše ostatní. Naší dceři byly 3 roky a většinu návštěv nemocnic, vyřizování opatrovnických záležitostí se soudem a domlouvání s doktory jsem absolvovala s ní za ruku.

Dnes je manžel doma v invalidním důchodu, má trvalé následky. Stále jsou přítomné situace, které jsou pro nás oba náročné. Naše psychika dostala slušnou dávku tréninku.

Doktoři se divili, já ne 🙂

Ano, bylo nespočetně chvil, kdy jsem přišla za mým mužem do nemocnice a doktoři se divili, jaké dělá pokroky. Pracovala jsem s jeho energetickým a nervovým systémem pomocí metod, které používám pro svou běžnou praxi a fungovalo to, věděla jsem, že bude. Nevěděla jsem samozřejmě, co se stane, jakou vezme má práce formu, ale cítila jsem, že se zase pohnul směrem ke zdraví.

„Bílé pláště“ říkaly, že postupuje 2x rychleji, než ostatní pacienti podobného zranění, nedivím se. Ze své strany to přikládám jeho vůli a této intenzivní energetické podpoře prvního půl roku. Též podpoře rodiny a přátel, kteří se nevyhnutelně vytříbili a ukázala se pravda – včetně členů rodiny. Jak se říká, v nouzi poznáš přítele.

Měli jsme to nááádherný

Víte, když jsem před 12 lety jela na svůj druhý seminář, učili jsme se díky transformačním metodám o smrti a též si prožít pocity s ní spojené. Pochopila jsem, jak smrt a nemoci ignorujeme. Tedy tehdy v roce 2005 už jsem měla svou první závěť a neustále ji obnovuji podle aktuální situace.

Ve chvíli, kdy jsem zprávu o nehodě poslouchala do telefonu, že je s mým chlapem hodně zle, hned jsem se za ním rozjela a v autě se mi honilo hlavou spousta myšlenek. Jedna z nich byla, že i kdyby to teď všechno skončilo, že jsme žili náš život a vztah velmi naplněně a že se nám to povedlo. Ještě teď, když to píšu, jsem trochu dojatá. Přeji každému, ať to tak ve vztahu má. A my to fakt měli nádhernýýýý.

nadiya Jindřiška Jindrová osobní kouč terapie pro páry

I za to vše vděčím tomu, co jsem se naučila, že znám principy muže a ženy, že jsem se léčila tantrou a obohatila smyslnými rituály i svého muže, že znám, jak fungují rodinné systémy a tím pádem jsem mohla porodit a vychovávat naši dceru už jinak, než naši rodiče vychovávali nás, dělali to, jak uměli nejlépe. Vychutnávám život, jak je pro mě nejvíce možné.

A to je to, co bych vám chtěla předat

Celkem dost chvil obvykle nežijeme podle toho, co si přejeme. A také se celkem dost lidí domnívá, že to tak prostě je a že s tím nejde nic dělat, ale to není pravda, alespoň osobně za mě není a můj život je toho důkazem. Můžete se podívat na můj příběh tady.

Osobně jsem svůj život začala žít o hodně víc vědomě v 25 letech, kdy jsem objevila sílu léčení konstelací a jiných osobně rozvojových a terapeutických technik. Začala jsem v té době (2005) žít svůj život plnými doušky a postupně se loučila s lidmi a činnostmi, které do mého rámce šťastného života nepatří.

Dodnes těchto tréninků a jiné práce na sobě využívám pro sebe i pro obohacení mých klientů a přátel. Vždy jsem cítila, že zaplacení peněz kurzu nebo individuální péče o moji duševní pohodu a klid není ztráta ale zisk a cenu většinou mnohonásobně převyšuje. Dnes už to říkají klienti mě a věřte, že to mě naplňuje obrovskou radostí.

Každý má svou cestu a své způsoby. Je to ode mě spíše pozvánka, alespoň jednou metody u někoho otestovat a objevovat sami sebe, vaše potřeby, znát své obranné systémy a využívat vědění o sobě ke komunikaci s ostatními a nastavením hranic. Umět se spojit se svým zdrojem, když vás něco rozhodí apod.

Tak vás chci pozvat k tomu, objevujte sebe, jak a co potřebujete a co by vás činilo šťastnějšími a pak hledejte způsoby, jak se k tomu přiblížit.

Co tím myslím, že žijete svůj život

Například, něco se vám opakuje v práci s kolegyní nebo šéfem, změníte práci a za nějaký čas se objeví stejný mechanismus, stejná situace nebo podobná a už zase uvažujete o změně práce. Jde to i jinak, tento mechanismus je způsoben nastavením mysli, podvědomím a nevědomím, celým nervovým a rodinným systémem. To stejné se děje ve vztahu s partnerem nebo jiným členem rodiny.

Mozek se rozhoduje a posílá impulzy na základě zkušeností z minula. Jenže některé tyto cesty mají pro dnešní situaci už zbytečnou okliku nebo naopak chybí nějaký most přes řeku v naší mozkové „mapě“. A těmi výše zmíněnými technikami se opraví „mapa“ v mozku a vše funguje více hladce. Jdete po cestách, po kterých chodit chcete! Nemusíte nic obcházet nebo jít strništěm.

Tedy třeba nechcete měnit práci, ale změníte chování kolegyně svým novým nastavením a pomocí nově obdržených kvalit. A šup, život je podle vás.  a nikomu to neublížilo, ba většinou naopak i pomohlo.

Už to nikdy nebude jako dřív

Náš vztah s manželem se výrazně proměnil. Nejde o to, že už nemůže skákat po stromech, celkově má vztah i náš život zcela jinou formu než předtím a také jsme oba trochu dva jiní lidé díky tomu velkému procesu. Vše jsme museli pěkně kousek po kousku projít a naše cesta ještě u konce není. A že někdy ty kousky byly skoro dávící, tak o tom žádná.

Skoro dva roky jsem byla bez svého muže, bez borce, který mi chyběl a vydávala spoustu energie. Málokdo si to uvědomil. Všichni, kromě pár jedinců, se starali o to, co on (logicky). Mě přece nic nebylo.

Přesto jsem vděčná. Náš příběh pokračuje dobře, je to určitě na román 🙂 s dobrým koncem. Vážím si toho, že jsem v tomto náročném období zůstala zdravá. Naše dcera je už znovu napojená na nás oba.

Můj muž stále pokračuje ve své rekonvalescenci, mě se podařilo udržet byznys a dostat své vnitřní baterky z červených čísel do oranžových a nakonec i do zelených.

A to vše je díky tomu, co jsem se naučila za celých 13 let tréninků v oblasti terapie a též podpoře ostatních lidí.

Nikdy nevíme, co bude dál a co se stane dnes večer nebo zítra, ale s tím, co je tady teď a jak to máme teď, to můžeme měnit a s tím můžeme pracovat, protože to je váš systém, vy jste si ho v mozku vytvořili a tedy jste král/královna sebe s svých přesvědčení a vnitřních mechanismů. Jen možná nevíte, jak to měnit, ale měnit to jde – a pak se mění kvalita vašeho života. Něco jsem pro vás připravila:

Kvíz pro vás

Než začnete odpovídat, prosím dbejte, aby vaše odpovědi nebyly žádné rychlokvašky. Mě to celé trvalo asi 9 minut a musím tedy říct, že jsem díky tomu objevila v sobě asi dvě věci, o kterých jsem nevěděla, že jsou pro mě důležité. Proto prosím, buďte upřímní, je to jen pro vás a jen vám se vrátí, co do toho dáte.

Napište mi do komentářů na FB, jak vám to pomohlo, co vám to přineslo, co jste si uvědomili. Jestli něco drhne, klidně mi zavolejte a najdeme to spolu. tel.: 721 409 387.

  1. Existuje v práci, ve vztahu, doma něco, co vám dnes nevyhovuje?
  2. Jsou nějaké vaše potřeby zanedbávány? V práci, ve vztahu? Co byste potřebovali jinak?
  3. Chtěli byste tento nebo zítřejší den strávit jinak než je naplánováno? A jak? Co byste dělali nebo nedělali?
  4. Rozvášněte se a napište si na papír nebo mě do mailu konkrétní kvality, které byste chtěli mít (například, chtěla bych, abych se cítila normálně a v klidu, když na mě někdo vyštěkne apod.)
  5. Co můžete udělat hned?
  6. Co můžete zařídit až později?
  7. A jaké kroky jsou k tomu potřeba?
  8. A kdy je uděláte? 🙂

SÍLA JE V NAŠEM ROZHODNUTÍ ZMĚNIT TO, DŮVĚŘOVAT, ŽE JE TO MOŽNÉ.
UŽ TO JE ČIN A DALŠÍ KROKY JDOU RUKU V RUCE ČIN PO ČINU, JEDEN POHYB PO DRUHÉM.

Krásný den všem a hýbejte se vnitřně i venku. 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *